Logo van Veendam 1894
voetbalvereniging Veendam 1894
Koninklijke Erepenning houder van de Koninklijke Erepenning sinds 1994
deze site wordt gesponsord en beheerd door
Webhosting en -beheer door Riafragma
   home       uitslagen       programma       organisatie       senioren       jeugd       sponsors       clubmagazine       contact   

Editie maart 2005

De Geel Zwarte is ook online te lezen. Hieronder staan de artikelen van de editie van maart 2005. Klik op een link om het volledige artikel te lezen.

Oud Veendamartikel lezen
Oproepenartikel lezen
Eindelijkartikel lezen
Veendam 1894 D1artikel lezen
Jeugd actief in de zaalartikel lezen
Het vijfde slechts vierdeartikel lezen
Nieuwjaarstoespraak van de voorzitterartikel lezen
C1 opent tweede seizoenshelft teleurstellendartikel lezen
Bestuursinfoartikel lezen
E1 is een leuke groepartikel lezen
Uit de oude doosartikel lezen
E2 wint van sterk Musselartikel lezen
C1 levert pupillenscheidsrechtersartikel lezen

Veendam 1894 krijgt er in één keer tien nieuwe pupillenscheidsrechters bij

Devran Baydar, Geert Knigge, Pascal Oldenburger, Raymond Postma, Lars Brouwer, Johannes Bosma, Mike Slagter, Marcel Siemens, Lars Ruiter, Baha Yildrim en Jans Vazel (trainer). Niet zomaar 11 namen, maar de namen van echte geelzwarte doorzetters. Allemaal spelers van C1 die op 16 februari hun certificaat pupillenscheidsrechter hebben behaald.

Onder bezielende leiding van KNVB docent Titus Ypma werd er van 13.00 tot 18.00 uur gebikkeld om zover te komen. Na een theoretische inleiding moest een ieder de fluit in de praktijk hanteren. En dat onafgebroken, ruim twee uur lang in een snijdende kou. Een 30-tal E- en F-pupillen waren daarvoor in touw met het spelen van wedstrijden. Daarna volgde nog een persoonlijke en groepsbeoordeling, met als finale de uitreiking van het 'scheidsrechterslogboek'.

Belangrijke aspecten van de oefenstof waren het volgen: het lopen van de diagonaal achter de aanval, bij corner achter het doel. Positiekiezen: beleving. Fluitsignaal: duidelijk hoorbaar en niet onnodig; niet fluiten bij ingooi/aftrap als dit duidelijk is. Tot slot gebarentaal: zelfverzekerd overkomen en duidelijk zijn. De nieuwe pupillenscheidsrechters worden bij de start van de nieuwe reeksen in maart ingezet. Een aantal ervaren clubscheidsrechters zorgt voor de begeleiding. Ook de COVS Veendam e o (scheidsrechtersvereniging) heeft haar medewerking toegezegd. (Bron: website)